ALDIĞIM ÜRÜNLERİ NASIL İADE EDEBİLİRİM ?

Öncelikle iade etmek istediğiniz ürünlerin iade şartlarına uygun olduğundan emin olunuz.

Etiketi, orijinal kutusu /ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları bozulmamış ve bu sebeple tekrar satılabilir özelliğini kaybetmemiş ürünleri iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünün faturasını da mutlaka ürün ile birlikte bize göndermiş olmanız gerekmektedir. Kullanılmış, yıkanmış, ambalajına zarar verilmiş ürünlerin iadesi mümkün olmaz!

Koşulların uygun olması halinde ürün teslim tarihinden itibaren 14 (On Dört) gün içerisinde ürünleri ürünün faturası ile birlikte aşağıda belirtilen iade adresine , yurtiçi kargo ya da anlaşmalı olduğunuz herhangi bir kargo firması ile kargo ödemesini karşılayıp yollayınız. KARGO ödemesi yapılmayan ürünlerin iadesi mümkün değildir. İade ve değişimlerde kargo ücretleri ALICI’ya aittir.

 

Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

 

Mesafeli satış sözleşmesine göre internetten veya mobilden satın alınan ürünün iade ve değişim süresi 14 (On Dört) gündür.

 

İADE, İPTAL VE TESLİMAT KOŞULLARI

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

  

TESLİMAT ADRESİ

Up&Fit

Müeyyetzade Mah. Lüleci Hendek Cad. No:67/1 Galata - İstanbul